Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

rybicka30VIP

2.5.2015 Demänovská jeskyně (jaskyňa) slobody

23 fotek 2.5.2015 - zobrazení 70 komentářů
Demänovská jeskyně (jaskyňa) slobody je součástí Demänovského krasu (Krasu Demänovských vrchov), nejdelšího známého jeskynního systému na Slovensku, jehož probádána délka na konci roku 2014 přesáhla 40 km. Demänovská jeskyně slobody představuje nejpestřejší část celého jeskynního systému. Teplota vzduchu v jeskyni se pohybuje v rozmezí 6,2 až 7,3 °C a relativní vlhkost vzduchu v rozmezí 94 až 99 %.
Demänovská jeskyně slobody byla objevena v roce 1921 skupinou A. Krále, kteří se do jeskyně dostali díky obrovskému suchu suchým ponorem. V roce 1923 byly dobudovány první chodníky a instalováno elektrické osvětlení, takže již v roce 1924 mohla být jeskyně Demänovská jeskyně slobody zpřístupněna veřejnosti. Dnes jsou v Demänovské jeskyni slobody dva prohlídkové okruhy. Dlouhý okruh má délku 2 150 m s dobou prohlídky 100 minut. Krátký (Tradičný) okruh má délku 1 150 m a dobu prohlídky asi 60 minut.

Po velkou část prohlídky Demänovské jeskyně budete doprovázení šumem vody podzemního toku říčky Demänovka, která pramení pod hlavním hřebenem Nízkých Tater. Ta se do vápencového podloží postupně zařezala ve čtyřech vývojových úrovních a dnes protéká nejnižší úrovní jeskyně.
reklama

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron