Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

rybicka30VIP

8.11.2015 Muchov a Terezínka

92 fotek 8.11.2015 - zobrazení 45 komentářů
Uf! Tímto jsem dodělala všechny své resty (doufám) a můžu zas začít fotit o sto šest. Pokud bude co, počasí už je velmi nevlídné...
Vytáhla jsem holky na dvě vyhlídky nad Tanvaldem. Nejdřív remcaly obě, ale nakonec to bylo moc fajn. Jen cestou dolů už pak bylo šero, proto ty fotky stojí za starou bačkoru.

A teď něco k této lokalitě:

Přes rozeklané vrcholové skalisko prochází z kamenů vyrovnaná hřebenová cesta, vybudovaná v době ještě před první světovou válkou jabloneckým horským spolkem. Je odtud krásný výhled na Smržovkou a tanvaldskou kotlinu orámovanou Jizerskými horami na severu a na údolí dolní Kamenice s Velkými Hamry a Plavy na jižní straně. Shlédnout odtud je možno samotný masiv Černostudničního hřbetu, Krkonoše i kopcovité panorama směrem do vnitrozemí.
V sedle pod Muchovem směrem k Černé studnici stávala od roku 1924 příjemná horská chata Klubu československých turistů. V roce 1937 vyhořela a pozorný návštěvník ve stínu lesa může dodnes rozpoznat pozůstatky základů stavby.
V místních pověstech pak právě na Muchově, ukryt v skalní sluji, má sídlo známý jizerskohorský duch Muhu. Dle lidového podání na Muchově kdysi měli svou skrýš také loupežníci, kteří svůj obrovský poklad ukrývali ve skalní skrýši pod vrcholem. Ta se otvírala a zavírala na zázračné zvolání. Jeden mladík z Hamrů prý kdysi tajemství loupežníků odhalil a uzmul jim díky svému důvtipu malou část pokladu. Lupiči pak místo navždy i s pokladem opustili.
reklama

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron